Kouzelné nahřívací polštářky

Zima už nám klepe na dveře, právě proto je teď nejvhodnější doba k představení našich hřejivých polštářků. Bedrohřej a krkohřej jsou (hned po Levandulimu) Vašimi nejoblíbenějšími produkty. 

Ve světě najdete spoustu variant nahřívacích polštářků, naplněných třeba solí, pohankou nebo peckami z třešní. My polštářky plníme sušenou bio pšenicí a bio levandulí. Zvolili jsme právě pšenici, protože perfektně přilne k jakémukoliv obkládanému povrchu, sušené květy levandule zase uvolní při nahřátí jemnou uklidňující vůni.

Polštářky nabízíme ve dvou variantách: Bedrohřej a Krkohřej. Polštářky se liší ve velikosti, délce a šířce a ušití vnitřních komor. I přesto, že jsou polštářky primárně určené na prohřátí beder a krční páteře, můžete je směle použít na jakékoliv místo na těle, kde to bude potřeba. Skvěle pomůžou třeba od mensturačních bolestí v podbřišku, uvolnění spodních nebo vrchních zad či prohřátí nohou.

Polštářky své schopnosti získávají až po nahřátí. Právě teplo totiž prohřeje zasažené místo, čímž se uvolní svaly, klouby či šlachy a dojte tak k postupnému uvolnění celého těla. Jemná vůně levandule uklidní mysl, může pomoci při migrénách nebo stresu. 

Využití: 

 • Bolesti krční páteře/stuhlý krk: krkohřej díky svému tvaru krásně přilne ke krční páteři a celou ji prohřeje. Teplo uvolní namožené svaly a uleví od nepřetržité bolesti. Krkohřej lze použít i k úlevě od bolesti hlavy. 
 • Bolesti zad a ledvin: bedrohřej má perfektní velikost na umístění právě v okolí beder. Záda a bedra tak krásně prohřeje a uvolní napětí ve svalech. 
 • Úleva od stresu: stres se často ukládá do oblasti zad, ramen a krční páteře. Hřejivé polštářky uvolní svaly a navíc zklidní mysl. 
 • Těhotenství: polštářky pomůžou od bolesti spodních zad, které jsou hlavně v těhotenství velice namáhané. Navíc je lze použít třeba k předehřátí kočárku či lůžka.
 • Úleva při menstruačních bolestech: teplo uvolňující se z polštářku pomáhá utlumit bolest a křeče v podbřišku.
 • Nachlazení: hřejivé obklady pomůžou ulevit při nachlazení průdušek, ledvin nebo močového měchýře.
 • Prohřátí těla: třeba u televize nebo při sedavé práci.
 • Pro děti: levandule má uklidňující schopnosti a v kombinaci s teplem dokáže pomoci děti uklidnit tělo i mysl před spánkem.
 • Masáž: nahřátý polštářek uvolní svaly před i po masáži.
 • Návrat energie: krátký odpočinek s polštářkem pomůže zpátky navrátit energii, koncentraci a povzbudit mysl.
 • Sportovní úrazy a namožené svaly: vychlazený polštářek pomůže při sportovních úrazech jako je vyvrtnutí kloubů, otoky a záněty (doporučujeme konzultovat s lékařem). Na unavené svaly naopak pomůžou teplé obklady.

Nahřívací polštářky si najdou své místo v každé domácnosti, jejich využití je totiž opravdu bohaté. Navíc jsou vyrobeny ze 100 % recyklované látky a plněné jsou čistě přírodními surovinami, pšenicí a levandulí, jsou tedy i 100 % ekologické

A v neposlední řadě k samotnému nahřívání polštářku. Nejjednodušší způsob je polštářky nahřát v mikrovlnné troubě. Při výkonu 700 W postačí polštářek prohřát po dobu 90 vteřin. Výhodou nahřívání v mikrovlnce je hlavně čas, polštářek je prohřátý za pár desítek vteřin. Polštářek můžete nahřát i v klasické troubě nebo třeba na rozehřátém topení. Žádnou špatnou zkušenost jsme ještě nezaznamenali, přesto buďte prosím při nahřívání polštářků obezřetní a mějte je vždy na očích. Plněné polštářky nesmí do pračky, pouze snímatelný povlak u Bedrohřeje můžete vyprat s podobným prádlem na 30°C. 

Naše polštářky jsou poctivě ušité našimi šikovnými švadlenkami, jsou vyrobeny z kvalitní a pevné látky a můžou vám sloužit i několik let. Vůně levandule ale po nějaké době vyprchá. V takovém případě doporučujeme na polštářek po nahřátí kápnout 1 kapku levandulového éterického olejíčku. Vůně se opět krásně rozline po celé místnosti. 

Přejeme vám krásný den, ideálně zakončený odpočinkem s hřejivým polštářkem. 


Nahřívací polštářky:

Bedrohřej https://www.levandulezmoravy.cz/hrejivy-polstarek-bederni/ 

Krkohřej https://www.levandulezmoravy.cz/hrejivy-polstarek-krcni/ 

Olejíček https://www.levandulezmoravy.cz/levandule-bio-etericky-olej-10-ml/ 


 

Grafický návrh vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.