Kouzelné nahřívací polštářky

Zima už nám klepe na dveře a právě proto je teď nejvhodnější doba k představení našich hřejivých polštářků. Bedrohřej a krkohřej jsou jednimi z našich nejoblíbenějších produktů. 

Ve světě byste mohli najít spoustu variant nahřívacích polštářků, naplněných třeba solí, pohankou nebo peckama z třešní. My je plníme sušenou pšenicí a bio levandulí. Pšenice totiž perfektně přilne k jakémukoliv obkládanému povrchu a levandule uvolní při nahřátí její jemnou a příjemnou vůni.

Polštářky nabízíme ve dvou variantách: bedrohřej a krkohřej. Už jejich názvy napovídají, k čemu slouží, ale ani to nemusí být pravidlem. Polštářky se liší ve velikosti, délce a šířce a ušití vnitřních komor. I přesto, že jsou polštářky primárně určené na prohřátí beder a krční páteře, můžete je směle použít na jakékoliv místo na těle, kde to bude potřeba. 

Polštářky své schopnosti získávají až po nahřátí. Právě teplo totiž prohřeje zasažené místo, čímž se uvolní svaly, klouby či šlachy a dojte tak k postupnému uvolnění celého těla. Jemná vůně levandule uklidní mysl, může pomoci při migrénách nebo stresu. 

Využití: 

 • Bolesti krční páteře/stuhlý krk: krkohřej díky svému tvaru krásně přilne ke krční páteři a tak ji celou prohřeje. Teplo uvolní namožené svaly a uleví od nepřetržité bolesti. Krkohřej lze použít i k úlevě od bolesti hlavy. 
 • Bolesti zad a ledvin: bedrohřej má perfektní velikost na umístění právě v okolí beder. Záda a bedra tak krásně prohřeje a uvolní napětí ve svalech. 
 • Úleva od stresu: stres se často ukládá do oblasti zad, ramen a krční páteře. Hřejivé polštářky uvolní svaly a zklidní mysl. 
 • Těhotenství: polštářky pomůžou od bolesti spodních zad, které jsou hlavně v těhotenství velice namáhané. Navíc je lze použít třeba k předehřátí kočárku či lůžka.
 • Úleva při menstruačních bolestech: teplo uvolňující se z polštářku pomáhá utlumit bolest v podbřišku.
 • Nachlazení: hřejivé obklady pomůžou ulevit při nachlazení průdušek, ledvin nebo močového měchýře.
 • Prohřátí těla: třeba u televize nebo při sedavé práci, ideální. :) 
 • Pro děti: levandule má uklidňující schopnosti a v kombinaci s teplem dokáže pomoci děti uklidnit tělo i mysl před spánkem.
 • Masáž: nahřátý polštářek uvolní svaly před i po masáži.
 • Návrat energie: krátký odpočinek s polštářkem pomůže zpátky navrátit energii, koncentraci a pozdvyhne náladu.
 • Sportovní úrazy a namožené svaly: vychlazený polštářek pomůže při sportovních úrazech jako je vyvrtnutí kloubů, otoky a záněty (vše je ale vždy lepší prva zkonzultovat s lékařem). Na unavené svaly naopak pomůžou teplé obklady.

Nahřívací polštářky si najdou své místo v každé domácnosti, jejich využití je totiž opravdu bohaté. Navíc jsou vyrobeny ze 100 % recyklované látky a plněné jsou čistě přírodními surovinami, pšenicí a levandulí, jsou tedy i 100 % ekologickéSeedling on Apple iOS 14.6

A v neposlední řadě k samotnému nahřívání polštářku. Nejjednodušší způsob je polštářky nahřát v mikrovlnné troubě. Při výkonu 700 W postačí polštářek prohřát po dobu 90 vteřin. Výhodou nahřívání v mikrovlnce není jen čas, ale i schopnost mikrovlných vln sterilizovat povrchy. Takto bude váš polštářek zbaven i většiny bakterií. Polštářek můžete nahřát i v klasické troubě nebo třeba na rozehřátém topení. Žádnou špatnou zkušenost jsme ještě nezaznamenali, přesto buďte prosím při nahřívání polštářků obezřetní a mějte je vždy na očích. Plněné polštářky nesmí do pračky, pouze snímatelný povlak u bedrohřeje můžete vyprat s podobným prádlem na 30°C. 

Naše polštářky jsou poctivě ušité našimi šikovnými švadlenkami, jsou vyrobeny z kvalitní a pevné látky a můžou vám sloužit i několik let. Vůně levandule ale po nějaké době vyprchá. V takovém případě doporučujeme na polštářek po nahřátí kápnout 1 kapku levandulového éterického olejíčku. Vůně se opět krásně rozline po celé místnosti. 

Přejeme vám krásný den, ideálně zakončený odpočinkem s hřejivým polštářkem. Fallen Leaf on Apple iOS 14.6


Nahřívací polštářky:

Bedrohřej https://www.levandulezmoravy.cz/hrejivy-polstarek-bederni/ 

Krkohřej https://www.levandulezmoravy.cz/hrejivy-polstarek-krcni/ 

Olejíček https://www.levandulezmoravy.cz/levandule-bio-etericky-olej-10-ml/ 


 

Grafický návrh vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.