My a farma

Příběh naší levandulové farmy se začal psát v roce 2014, kdy farmář Staňa, společně s jeho nejbližší rodinou - maminkou Danou, tatínkem Stanislavem a sestrami Luckou a Terezou, vysadili více než 40 tisíc keříků levandule lékařské a s napětím očekávali první pěstitelské úspěchy. Dnes už na poli napočítáte přes 90 000 takových keříků. 

Naše pole se nachází v malé obci Starovičky, nedaleko Hustopečí a Lednicko-valtického areálu, v kraji vína, lidových tradic a významných kulturních památek. Naše políčko obklopené vinohrady nabízí nezapomenutelný výhled do krajiny, které dominují Pálavské vrchy.

Úcta ke krajině, tradicím, sounáležitost s přírodou a regionem jsou pro nás klíčové hodnoty, které se promítají ve všech oblastech našeho působení. V tomto duchu také obhospodařujeme naše levandulové keře. Samozřejmostí tedy je, že levanduli lékařskou pěstujeme přirozeným způsobem, bez chemického ošetření. Rostliny zpracováváme velmi šetrně tak, abychom dosahovali velmi vysoké kvality květů, které dále využíváme pro výrobu potravinových, dekorativních, relaxačních a kosmetických výrobků. Pěstováním v BIO kvalitě to pro nás ale nekončí, snažíme se myslet ekologicky v každém kroku našeho podnikání. Myslíme na biodiversitu a od výroby až po balení produktů se snažíme používat varianty a postupy šetrné k přírodě. I proto jsme se v roce 2022 umístili v soutěži SME Enteprize mezi TOP 10 udržitelnými projekty v rámci ČR (více tu). 

Jakožto chráněný zaměstnavatel Vám chceme nabízet kvalitní produkty a služby a zároveň i pomoci lidem, kteří nemají snadnou životní situaci. Budeme usilovat o to, abychom dosáhli našich cílů a s Vaší pomocí budovali jméno společnosti Lavandia s.r.o. ke vzájemné spokojenosti a růstu.

 
Váš levandulový tým Lavandia s.r.o.Grafický návrh vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.